
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
Stock: 7472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01128 | $0.11280 |
| 50 | $0.01062 | $0.53100 |
| 100 | $0.01000 | $1.00000 |
| 500 | $0.00693 | $3.46500 |
| 1000 | $0.00624 | $6.24000 |
| 3000 | $0.00248 | $7.44000 |
